چرا آب معدنی داماش بنوشیم؟

کیفیت هر گونه آب مصرفی در قالب بطری‌های آب معدنی و آب آشامیدنی منوط به فاکتورهای اصلی و شاخصه‌های ضروری آن است. سختی کل آب، میزان نیترات و PH از جمله فاکتورهایی است که ما را در انتخاب نوع آب معدنی مصرفی کمک می‎کند. ترکیب آب معدنی طبیعی داماش در هر یک از موارد یادشده به شرح زیر است:

به واسطۀ دور از دسترس بودن چشمه داماش، میزان نیترات آب معدنی داماش به شدت پایین بوده و 2/6 میلی‌گرم بر لیتر می‎باشد. حد استاندراد نیترات آب بین 0 – 50 می‌باشد و با توجه به این مسئله، آب معدنی داماش از جهت آلودگی به نیترات، کمترین میزان ممکن در بین آب‌های معدنی کشور را داراست.

میزان سختی کل آب معدنی طبیعی داماش 100 میلی‌گرم بر لیتر بوده که حد استاندارد آن بین 80 – 180 می‌باشد و بیش از آن سبب ایجاد سنگ کلیه می‌گردد و کمتر از آن نشان دهندۀ نداشتن املاح کافی در آب می‌باشد. از این نظر نیز آب معدنی داماش با داشتن سختی کل 100 میلی‌گرم بر لیتر یکی از بهترین آب‌های معدنی کشور محسوب می‌گردد. دیگر ملاک ارزیابی کیفیت آب PH آن است. PH  واحدی بین‌المللی است که برای مقدار اسیدی بودن آب به کار می رود. PH  آب معدنی داماش 7/9 می‌باشد، در حالی که حد مطلوب PH بین 7 تا 8/5 است و می‌دانیم که هر چه به سمت 7 و پایین تر از آن حرکت کنیم، آب اسیدی می‌گردد که نتیجۀ آن ایجاد زیان در بدن، پوسیدگی دندان‌ها و پوکی استخوان خواهد بود. ولی وقتی این فاکتور در حالت عادی خود باشد موجب خون رسانی به سلول های بدن می شود.

# آب معدنی داماش، دوستدار طبیعت

# آب معدنی داماش حامی سلامت جامعه

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *